Zimní bundy na hory i do města

Publikováno: 23.11. 2022
Počet zobrazení: 378
Zima je období, které vyžaduje zvláštní péči o náš šatník. Měli bychom mít na paměti, že se musíme vhodně oblékat, abychom se chránili před chladem. Proto má smysl vybavit se kvalitní zimní bundou.

Zimní bundy lze nosit v různých situacích - můžete je nosit do města, ale i na hory. Proto se vyplatí mít několik různých modelů bund, abychom je mohli přizpůsobit našim aktivitám a počasí. Na co byste se měli zaměřit při výběru konkrétního modelu? Na tuto otázku odpovíme v tomto článku.

Péřové bundy a syntetické modely

Nejdůležitějším prvkem bund určených k ochraně před chladem je použitá výplň. Ve zkratce je můžeme rozdělit na péřové a syntetické, i když na trhu najdeme i modely plněné merino vlnou, ale to je mnohem méně oblíbené řešení. Jaký model zvolit?

Peří je bezpochyby nejlepším izolantem, i když není bez nevýhod. Výplň z kvalitního husího nebo kachního peří nám poskytne vynikající izolační vlastnosti. Další výhodou je lehkost použité náplně. Díky tomu si péřové bundy nejčastěji vybírají nároční uživatelé a uživatelky. Nevýhody? Cena, vyšší než u syntetických řešení, a odolnost vůči vlhkosti, nebo spíše její nedostatek.

Na trhu jsou samozřejmě i pokročilé horolezecké bundy, které jsou určeny profesionálům. Mnoho z nich používá hydrofobní peří, které účinně odolává působení vlhkosti. Pánské zimní bundy a dámské modely lze zakoupit také s membránovou svrchní vrstvou, která poskytuje kompletní ochranu proti srážkám a větru.

Levnější syntetická řešení nemusí být nutně horší. Mají však další speciální vlastnosti. Nesbalí se do tak malých rozměrů jako například péřové modely, ale péče o jejich vlastnosti nebo praní bude podstatně jednodušší. Na trhu najdete mnoho originálních řešení značek, které napodobují účinek prachového peří, ty nejrenomovanější sáhnou po výplních výrobce PrimaLoft®.

Podrobnosti, na které je třeba si dát pozor

Co by nás mělo při nákupu zimní bundy obzvlášť zaujmout? Ženy by měly sáhnout po specializovaných dámských zimních bundách. Přední outdooroví výrobci v nich totiž používají větší množství izolace, aby zajistili maximální tepelný komfort, a anatomicky vypasovaný střih zajišťuje volnost pohybu a pohodlí jak na stezce, tak ve městě. Velký význam mají drobné doplňky, které významně ovlivňují naše pohodlí. Nastavitelné manžety, spodní okraj nebo kapuce, kterou lze "přitáhnout" jednou rukou, jsou jen začátek. Chcete bundu, kterou lze snadno přepravovat? Pak si vyberte model, který se vejde do vlastní kapsy. Možná máte v plánu nosit helmu? Pak by byl nejlepší model s kapucí, který umožňuje pohodlné použití s lyžařskými a horolezeckými helmami.

Autor: sponzorovaný článek

Share on Facebook

INZERCE

Na lyžařském webu SNOW.cz najdete aktuální informace z lyžařských středisek, předpověď počasí na horách, stav sněhu, aktuální reporty… Nechybí přehled všech sjezdových lyží na trhu, testy lyží, bazar lyží. Portál BEZKY.net je zaměřen na běžky a běžecké lyžování, servis běžek, trénink na kolečkových lyžích… Pokud chcete lyžovat levněji, navštivte Skipasomat.cz s nabídkou levných skipasů, zlevněných servisů lyží.

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Top 10 důležitých věcí, které byste si měli vzít s sebou do letadla

Čeká vás cesta letadlem a vy stále váháte co byste si do něj určitě neměli zapomenout vzít? Připravili jsme si pro vás praktický seznam 10 věcí, které by vám na palubě...

11.1. 2023
Jak osvítit sjezdovku na večerní lyžování?

Lyžování a snowboard je v Česku stále oblíbenější. Každoročně jsou sjezdovky plné a svou oblibu si získalo i večerní lyžování. Dostatečně osvětlené sjezdovky nejen...

03.1. 2023
Jedete na lyže? Co s sebou rozhodně nezapomenout

Kdo nejezdí na lyže 20x za zimu, měl by si udělat seznam potřebných věcí. Určitě se to vyplatí, není toho totiž málo. Zvažujte také, kolik budete mít místa a co unesete.

22.12. 2022
V suchu a v teple na svah – jak dobře vysušit lyžařské boty?

Vyrazit ráno na svah v zavlhlých přezkáčích, to je chyba, kterou nechcete zažít, natož opakovat. Suchá lyžařská bota je totiž základ pěkného dne na horách. A když je...

20.12. 2022

HODNOCENÍ AREÁLŮ

Frymburk

15% sleva na skipasy a vstup na bobovací kopec Naši kluci dělají maximum možného. Snaží se využít a přesunout každý dostupný kousek sněhu v našem parku, tak abychom...
07.1. 2023

Železná Ruda - Alpalouka, Slavoj

Prezentují, že je to nejlevnější lyžování na železnorudsku. Ale za ty prachy to vůbec nestojí a levné to určitě také není. prostě zlodějna a arogance ... to je jejich...
06.1. 2023

Polička

Dobrý den jezdíte dnes 6.1.23?


06.1. 2023
Lipno

Velmi špatná orginizace při nakupování skipasů, neustále něco kontrolují /věk dětí, průkazy studenta/ obsluha pomalá, neochotná. Rakouské středisko cca 25 km odtud to je...
28.12. 2022

10 NEJ Z AREÁLŮ

Nejnižší teplota: -9.4°C
Ramzová
Nejvíce sněhu: 70-110cm
Orlické Záhoří - Černá Voda
Nejvíce nového sněhu: 20cm
Třeštík – Celnica
Nejlépe hodnocené středisko: 85%
Hodonín u Kunštátu
Nejlépe hodnocené pohoří: 69%
Kralický Sněžník
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.