Zimní bundy na hory i do města

Publikováno: 23.11. 2022
Počet zobrazení: 137
Zima je období, které vyžaduje zvláštní péči o náš šatník. Měli bychom mít na paměti, že se musíme vhodně oblékat, abychom se chránili před chladem. Proto má smysl vybavit se kvalitní zimní bundou.

Zimní bundy lze nosit v různých situacích - můžete je nosit do města, ale i na hory. Proto se vyplatí mít několik různých modelů bund, abychom je mohli přizpůsobit našim aktivitám a počasí. Na co byste se měli zaměřit při výběru konkrétního modelu? Na tuto otázku odpovíme v tomto článku.

Péřové bundy a syntetické modely

Nejdůležitějším prvkem bund určených k ochraně před chladem je použitá výplň. Ve zkratce je můžeme rozdělit na péřové a syntetické, i když na trhu najdeme i modely plněné merino vlnou, ale to je mnohem méně oblíbené řešení. Jaký model zvolit?

Peří je bezpochyby nejlepším izolantem, i když není bez nevýhod. Výplň z kvalitního husího nebo kachního peří nám poskytne vynikající izolační vlastnosti. Další výhodou je lehkost použité náplně. Díky tomu si péřové bundy nejčastěji vybírají nároční uživatelé a uživatelky. Nevýhody? Cena, vyšší než u syntetických řešení, a odolnost vůči vlhkosti, nebo spíše její nedostatek.

Na trhu jsou samozřejmě i pokročilé horolezecké bundy, které jsou určeny profesionálům. Mnoho z nich používá hydrofobní peří, které účinně odolává působení vlhkosti. Pánské zimní bundy a dámské modely lze zakoupit také s membránovou svrchní vrstvou, která poskytuje kompletní ochranu proti srážkám a větru.

Levnější syntetická řešení nemusí být nutně horší. Mají však další speciální vlastnosti. Nesbalí se do tak malých rozměrů jako například péřové modely, ale péče o jejich vlastnosti nebo praní bude podstatně jednodušší. Na trhu najdete mnoho originálních řešení značek, které napodobují účinek prachového peří, ty nejrenomovanější sáhnou po výplních výrobce PrimaLoft®.

Podrobnosti, na které je třeba si dát pozor

Co by nás mělo při nákupu zimní bundy obzvlášť zaujmout? Ženy by měly sáhnout po specializovaných dámských zimních bundách. Přední outdooroví výrobci v nich totiž používají větší množství izolace, aby zajistili maximální tepelný komfort, a anatomicky vypasovaný střih zajišťuje volnost pohybu a pohodlí jak na stezce, tak ve městě. Velký význam mají drobné doplňky, které významně ovlivňují naše pohodlí. Nastavitelné manžety, spodní okraj nebo kapuce, kterou lze "přitáhnout" jednou rukou, jsou jen začátek. Chcete bundu, kterou lze snadno přepravovat? Pak si vyberte model, který se vejde do vlastní kapsy. Možná máte v plánu nosit helmu? Pak by byl nejlepší model s kapucí, který umožňuje pohodlné použití s lyžařskými a horolezeckými helmami.

Autor: sponzorovaný článek

Share on Facebook

INZERCE

Na lyžařském webu SNOW.cz najdete aktuální informace z lyžařských středisek, předpověď počasí na horách, stav sněhu, aktuální reporty… Nechybí přehled všech sjezdových lyží na trhu, testy lyží, bazar lyží. Portál BEZKY.net je zaměřen na běžky a běžecké lyžování, servis běžek, trénink na kolečkových lyžích… Pokud chcete lyžovat levněji, navštivte Skipasomat.cz s nabídkou levných skipasů, zlevněných servisů lyží.

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Vyhřívané rukavice nejen na lyže

Promrzlé prsty na rukou při lyžování, to je problém, který vám může pokazit a hlavně zkrátit den na lyžích. Naštěstí tento problém se studenými prsty má funkční...

24.11. 2022
Zimní bundy na hory i do města

Zima je období, které vyžaduje zvláštní péči o náš šatník. Měli bychom mít na paměti, že se musíme vhodně oblékat, abychom se chránili před chladem. Proto má smysl...

23.11. 2022
Pánské zimní bundy – vše, co potřebujete vědět, abyste si vybrali tu pravou na lyže

Každý lyžař dobře ví, že bez pořádné zimní bundy to na horách skutečně nejde. Kvalitní pánská zimní bunda dokáže požitek z lyžování několikanásobně umocnit a...

23.11. 2022
Dobře vybrané lyžařské boty by měly mít sportovní vložku do bot

Lyžařská bota vlastně ani není botou. Je to specifický sportovní nástroj, který je tuhý, vysoký a pevně svírá nohu tak, aby přes něj šlo efektivně ovládat lyže. Na chůzi...

13.9. 2022

HODNOCENÍ AREÁLŮ

Ramzová

Dobrý den, zajímá mne, zda bude fungovat lanovka 29.10. a 31.10., máme na chatě Jiřího na Šeráku,konferenci Horské medicíny, kde bude asi 50 lidí, prosím odpověď zde či...
07.10. 2021

Zvičina

Tak to je super!


18.9. 2021
Zvičina

Dobrá zpráva! V JUTĚ už poptávají nádrže na vodu... Už se těším!!!!


27.8. 2021
Železná Ruda - Belveder

Myslím, že neplatí. Pro jistotu lze snadno ověřit na kontaktním telefonu nebo e-mailu.


11.8. 2021

10 NEJ Z AREÁLŮ

Nejnižší teplota: -9.4°C
Ramzová
Nejvíce sněhu: 50-70cm
Janské Lázně - Černá hora
Nejvíce nového sněhu: 15cm
Kořenov - Příchovice
Nejlépe hodnocené středisko: 84%
Hodonín u Kunštátu
Nejlépe hodnocené pohoří: 68%
Krkonoše
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.