Dámská i pánská elektrokola vybírejte dle recenzí

Publikováno: 12.4. 2021
Počet zobrazení: 575
Ještě nemáte své vlastní elektrokolo? Se začátkem cyklistické sezóny je určitě otázka pořízení elektrokola na pořadu dne pro celou řadu lidí. Ačkoliv se elektrokola v posledních letech stala hitem, nepochybně existuje nemalá skupina lidí, kteří si jej ještě nepořídili. A možná právě nyní přichází ta příležitost, kdy si takové elektrokolo koupíte právě vy.

Speciálně v tomto roce se očekává o to větší nárůst zájmu o elektrokola, jelikož v souvislosti s aktuální situací kolem pandemie koronaviru bude samozřejmě mnoho lidí trávit dovolenou spíše v Česku. A právě naše malebná krajina je ideální příležitostí pro to, abyste si mohli vyzkoušet své nové elektrokolo. Jak si ale takové elektrokolo dobře vybrat?

 

Jaké jsou rozdíly mezi dámským a pánským elektrokolem?

Při výběru elektrokola je potřeba zohlednit celou řadu parametrů. Jako první přichází často na mysl volba mezi pánským a dámským elektrokolem. Na trhu existují modely, které jsou vhodnější pro pány, a které naopak pro dámy. Dámská elektrokola jsou především charakteristická tím, že mají jinak tvarovanou horní rámovou trubku. Můžete si vybírat elektrokola, která mají:

Obecně platí, že něžnějšímu pohlaví se lépe nasedá na taková elektrokola, která mají snížený rám, případně nemají vůbec horní rámovou trubku. Také se na takovém kole jezdí lépe třeba v sukni, když nemáte zrovna cyklistický dres. Na druhou stranu není řečeno, že si žena nemůže vybrat pánské elektrokolo klasické konstrukce. Vždy je to pouze o tom, jaký máte typ postavy, jak jste vysocí a jaké jsou vaše preference.

Rozlišení na dámská a pánská kola tak rozhodně není striktní záležitostí. Kromě elektrokol, která mají snížený rám, případně nemají vůbec horní rámovou trubku, zde jsou také různá speciální kola, jako jsou MTB elektrokola, která mají různě tvarovanou horní trubku. Jak tedy vidíte, na trhu existují různé designy rámů, a tedy není nic jednoduššího než se pustit do výběru širokých možností, které se nám dnes nabízejí. Případně není rozhodně špatné nechat si poradit od specialistů, který typ provedení rámu elektrokola bude právě pro vaši postavu ideální.

S výběrem vám pomohou také nezávislé recenze

Svůj průzkum trhu a aktuální nabídky můžete ale začít už na internetu. Zde lze načerpat celou řadu informací, přičemž jakmile se budete zajímat o konkrétní elektrokolo, už budete o problematice něco vědět. Než se začnete ptát specialistů na elektrokola, určitě stojí za to mít trochu přehled a mít už něco dopředu nastudováno, abyste věděli o čem je řeč. V tomto ohledu vám mohou velmi pomoci recenze elektrokol, kde se dozvíte, podle čeho konkrétně elektrokolo vybírat. Také si můžete přečíst zkušenosti s konkrétními typy elektrokol. Uděláte si tak lepší obrázek o vlastnostech konkrétních modelů.

Kromě toho stojí za to zapátrat také v rámci uživatelských recenzí na srovnávačích cen, kde se můžete dozvědět další konkrétní zkušenosti uživatelů, kteří si zakoupili některé elektrokolo již před vámi.

 

Elektrokola

Co je tedy při výběru opravdu důležité?

Pokud jste se rozhodli si vybrat některé elektrokolo, je potřeba si položit ze začátku několik otázek, které nás dovedou ke správnému výběru. Abychom si zvolili dobře, musíme se sami sebe zeptat:

Podle toho, kde budete s elektrokolem jezdit, byste měli volit typ elektrokola. Vybírat si můžete hned několik typů, přičemž ty základní typy lze rozdělit na horská elektrokola do náročnějšího terénu, dále na krosová a trekingová elektrokola pro kombinaci povrchů asfaltu a lehčího terénu, a nakonec také variantu městských a skládacích elektrokol, která skvěle poslouží právě při jízdě po městě, případně při převozu prostředky MHD. Dále také zvažte, zda se má jednat o klasickou konstrukci pánského elektrokola, nebo chcete dámské elektrokolo, kde jsme o rozdílech hovořili hned v úvodu. Důležité je zvolit také správnou velikost rámu a průměr kol dle vaší výšky.

Jistě vás bude zajímat také výkon elektromotoru, tedy celkové schopnosti dopomoci. Na elektrokole sice musíte šlapat, ale elektromotor vám dokáže opravdu výrazně pomoci při jízdě. Ačkoliv česká legislativa omezuje výkon elektrokola na 250 W, tak řada modelů umožňuje povolit vyšší výkon. Na tyto skutečnosti je dobré se informovat v prodejně elektrokol, kde vám jistě celou problematiku rádi vysvětlí.

Ujasněte si také, kolik chcete do elektrokola investovat. Pokud se jedná o vaše první elektrokolo či jezdíte spíše občasně, může vám vyhovět i levnější model, pokud už jste náročnějšími jezdci, určitě přitlačte na pilu, abyste nebyli zklamaní.

Jak je to s dojezdem?

U elektrokola by vás rozhodně měl zajímat také dojezd. Ten je ovlivněn hned několika faktory, takže dojezd ve výsledku nemusí a ani asi nebude úplně odpovídat údajům, které uvádí výrobce. Dojezd totiž ovlivňuje:

Důležitá je také kvalita

Nezapomínejte na to, že jak se vám na elektrokole bude nakonec jezdit, do značné míry určuje také kvalita celého výrobku. Pokud nejsou kvalitní jednotlivé komponenty kola, ani celkový výrobek za moc stát nebude. Pořídit si kvalitní elektrokolo ale nutně neznamená, že musíte utratit sto tisíc. V tomto ohledu nabízejí velmi zajímavé řešení čeští výrobci, kteří mívají dobrý poměr kvality a ceny, přičemž výroba a návrh těchto kol často probíhá přímo u nás. Takovým příkladem jsou například elektrokola Crussis. A jistě není potřeba připomínat, že ČR má v cyklistice poměrně dlouhou historii a jedná se zde o populární sport, kterým žije mnoho nadšenců.

 

Autor: sponzorovaný článek


Share on Facebook

INZERCE

Na lyžařském webu SNOW.cz najdete aktuální informace z lyžařských středisek, předpověď počasí na horách, stav sněhu, aktuální reporty… Nechybí přehled všech sjezdových lyží na trhu, testy lyží, bazar lyží. Portál BEZKY.net je zaměřen na běžky a běžecké lyžování, servis běžek, trénink na kolečkových lyžích… Pokud chcete lyžovat levněji, navštivte Skipasomat.cz s nabídkou levných skipasů, zlevněných servisů lyží.

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Na co nezapomenout, když se balíte na hory?

Jestli nějaká dovolená vyžaduje důkladnou přípravu, je to určitě ta na horách. Počasí zde může být nevyzpytatelné a určitě nechcete, aby vás zaskočilo. Není to totiž...

26.3. 2022
Lyže, nebo snowboard? Co je pro začátečníka vhodnější?

Sjezdovky jsou připraveny, většina vleků v provozu a zimní sezóna v plném proudu. Jen vy se stále nemůžete rozhodnout, zda jsou pro vás jakožto začátečníka vhodnější...

12.3. 2022
Jak vybrat správné lyže pro začátečníky?

Chystáte se letos poprvé na svah? Výběr těch správných lyží je základ a kupovat první, na které vám padne zrak, není nejlepší nápad. Typů lyží je hodně. Podívejte se,...

12.3. 2022
Autem do hor? Jedině se spolehlivým povinným ručením

Letošní sezóna slibuje skutečně přepychovou sněhovou nadílku a na hory letos plánuje zajet spousta návštěvníků. Většina z nás se sem hodlá přesunout svým vozidlem. Jak...

09.12. 2021

HODNOCENÍ AREÁLŮ

Ramzová

Dobrý den, zajímá mne, zda bude fungovat lanovka 29.10. a 31.10., máme na chatě Jiřího na Šeráku,konferenci Horské medicíny, kde bude asi 50 lidí, prosím odpověď zde či...
07.10. 2021

Zvičina

Tak to je super!


18.9. 2021
Zvičina

Dobrá zpráva! V JUTĚ už poptávají nádrže na vodu... Už se těším!!!!


27.8. 2021
Železná Ruda - Belveder

Myslím, že neplatí. Pro jistotu lze snadno ověřit na kontaktním telefonu nebo e-mailu.


11.8. 2021

10 NEJ Z AREÁLŮ

Nejnižší teplota: -9.4°C
Ramzová
Nejvíce nového sněhu: 0cm
Kraličák
Nejlépe hodnocené středisko: 84%
Hodonín u Kunštátu
Nejlépe hodnocené pohoří: 68%
Krkonoše
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.