Víte, jak vybrat ty nejlepší sjezdové lyže?

Publikováno: 29.3. 2021
Počet zobrazení: 447
Propadli jste kouzlu sjezdového lyžování a pokukujete po nové výbavě, protože ta stará už vám nevyhovuje? Existuje hodně rad, jak sjezdové lyže vybrat, některé jsou užitečné, jiné vás tím správným směrem asi neposunou. Na co si dát pozor a jak vybrat ty nejlepší lyže? Čtete dál!

Na trhu je spoustu typů lyží, na jejich správném výběru opravdu záleží

Asi každý, kdo si lyžování chtěl jen vyzkoušet, sáhl po prvních lyžích za dobrou cenu, které se namanuly. Jenže když vás to chytne, tak si tu jízdu svahem dolů chcete opravdu užít a netrápit se. K tomu už ale potřebujete lyže pro vás „na míru". Jak je vybrat?

Ty nejlepší lyže právě pro vás

Na čem při výběru lyží záleží? Určitě na vašich zkušenostech, terénu, do kterého se plánujete vydat, vaší výšce, lyžařských zdatnostech a stylu jízdy. Pojďme se na jednotlivé parametry podívat trošku podrobněji.

Pro koho lyže vybíráte?

Kdo bude hrdým majitelem nových lyží? Bude to muž, žena, dítě? Otázka, která ovlivňuje třeba délku lyží. U dospělých to zas taková věda není, délku lyží vybíráte podle výšky lyžaře a jeho lyžařských zkušeností.

A co děti? U těch je správná délka docela oříšek. Stále se učí, potřebují lyže dobře ovládat. Výška se zase řídí výškou a zkušenostmi, někdo vám řekne přesné centimetry, jiný se zase řídí částí těla. Doporučená délka pro naprostého začátečníka je do podpaží, u těch, co na lyžích nestojí poprvé pak do výšky brady nebo nosu. Pokročilé děti mohou mít lyže na výšku čela, případně výšku postavy.


V jakém terénu budete lyžovat?

Výběr lyží ovlivňuje i terén a styl jízdy. Rozlišujeme sjezdové lyže na upravené sjezdovky, slalom, all mountain, cross, obřačky a další.

Záleží na radiusu?

V minulosti velmi diskutované téma, dneska můžeme říct, že záleží na vaší technice jízdy. Rádius je hodnota, která určuje, jak velký poloměr oblouku lyže vyjedou při správném zatížení. Kdo umí jezdit po hraně, ten rozdíl v radiusu pozná ihned. Když jezdíte smýkáním, možná ho ani nezpozorujete.

Náš tip na závěr: Když už si pořizujete novou výbavu, tak nezapomeňte ani na oblečení a vhodné lyžařské brýle.

 

Autor: sponzorovaný článek


Share on Facebook

INZERCE

Na lyžařském webu SNOW.cz najdete aktuální informace z lyžařských středisek, předpověď počasí na horách, stav sněhu, aktuální reporty… Nechybí přehled všech sjezdových lyží na trhu, testy lyží, bazar lyží. Portál BEZKY.net je zaměřen na běžky a běžecké lyžování, servis běžek, trénink na kolečkových lyžích… Pokud chcete lyžovat levněji, navštivte Skipasomat.cz s nabídkou levných skipasů, zlevněných servisů lyží.

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Autem do hor? Jedině se spolehlivým povinným ručením

Letošní sezóna slibuje skutečně přepychovou sněhovou nadílku a na hory letos plánuje zajet spousta návštěvníků. Většina z nás se sem hodlá přesunout svým vozidlem. Jak...

09.12. 2021
Jak roztáhnou sportovní boty?

Při koupi obuvi se nám může stát, že po pár dnech nošení zjistíme, že jsme nezvolili správnou velikost. Jak je to možné? Důvodů může být více. Nejčastější chybou je...

30.8. 2021
Oblečte se s námi na hory!

Jste milovníky dobrodružných výprav a turistiky? Že ano? Tak to jste jistě zažili situaci, kdy jste se nemohli rozhodnout, jak se na túru vhodně obléci. Abychom vám výběr...

30.6. 2021
Přechod Jeseníků

Máte rádi dlouhé výlety či vícedenní túry? Výborně! Připravili jsme pro vás několikadenní putování po jesenických horách. Jesenický hřeben jsme záměrně rozdělili na...

29.6. 2021

HODNOCENÍ AREÁLŮ

Ramzová

Dobrý den, zajímá mne, zda bude fungovat lanovka 29.10. a 31.10., máme na chatě Jiřího na Šeráku,konferenci Horské medicíny, kde bude asi 50 lidí, prosím odpověď zde či...
07.10. 2021

Zvičina

Tak to je super!


18.9. 2021
Zvičina

Dobrá zpráva! V JUTĚ už poptávají nádrže na vodu... Už se těším!!!!


27.8. 2021
Železná Ruda - Belveder

Myslím, že neplatí. Pro jistotu lze snadno ověřit na kontaktním telefonu nebo e-mailu.


11.8. 2021

10 NEJ Z AREÁLŮ

Nejnižší teplota: -9.4°C
Ramzová
Nejvíce sněhu: 80-130cm
Říčky v O.h.
Nejvíce nového sněhu: 15cm
Kouty nad Desnou
Nejlépe hodnocené středisko: 84%
Hodonín u Kunštátu
Nejlépe hodnocené pohoří: 69%
Česká Sibiř
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.