Víte, jak vybrat ty nejlepší sjezdové lyže?

Publikováno: 29.3. 2021
Počet zobrazení: 248
Propadli jste kouzlu sjezdového lyžování a pokukujete po nové výbavě, protože ta stará už vám nevyhovuje? Existuje hodně rad, jak sjezdové lyže vybrat, některé jsou užitečné, jiné vás tím správným směrem asi neposunou. Na co si dát pozor a jak vybrat ty nejlepší lyže? Čtete dál!

Na trhu je spoustu typů lyží, na jejich správném výběru opravdu záleží

Asi každý, kdo si lyžování chtěl jen vyzkoušet, sáhl po prvních lyžích za dobrou cenu, které se namanuly. Jenže když vás to chytne, tak si tu jízdu svahem dolů chcete opravdu užít a netrápit se. K tomu už ale potřebujete lyže pro vás „na míru". Jak je vybrat?

Ty nejlepší lyže právě pro vás

Na čem při výběru lyží záleží? Určitě na vašich zkušenostech, terénu, do kterého se plánujete vydat, vaší výšce, lyžařských zdatnostech a stylu jízdy. Pojďme se na jednotlivé parametry podívat trošku podrobněji.

Pro koho lyže vybíráte?

Kdo bude hrdým majitelem nových lyží? Bude to muž, žena, dítě? Otázka, která ovlivňuje třeba délku lyží. U dospělých to zas taková věda není, délku lyží vybíráte podle výšky lyžaře a jeho lyžařských zkušeností.

A co děti? U těch je správná délka docela oříšek. Stále se učí, potřebují lyže dobře ovládat. Výška se zase řídí výškou a zkušenostmi, někdo vám řekne přesné centimetry, jiný se zase řídí částí těla. Doporučená délka pro naprostého začátečníka je do podpaží, u těch, co na lyžích nestojí poprvé pak do výšky brady nebo nosu. Pokročilé děti mohou mít lyže na výšku čela, případně výšku postavy.


V jakém terénu budete lyžovat?

Výběr lyží ovlivňuje i terén a styl jízdy. Rozlišujeme sjezdové lyže na upravené sjezdovky, slalom, all mountain, cross, obřačky a další.

Záleží na radiusu?

V minulosti velmi diskutované téma, dneska můžeme říct, že záleží na vaší technice jízdy. Rádius je hodnota, která určuje, jak velký poloměr oblouku lyže vyjedou při správném zatížení. Kdo umí jezdit po hraně, ten rozdíl v radiusu pozná ihned. Když jezdíte smýkáním, možná ho ani nezpozorujete.

Náš tip na závěr: Když už si pořizujete novou výbavu, tak nezapomeňte ani na oblečení a vhodné lyžařské brýle.

 

Autor: sponzorovaný článek


Share on Facebook

INZERCE

Na lyžařském webu SNOW.cz najdete aktuální informace z lyžařských středisek, předpověď počasí na horách, stav sněhu, aktuální reporty… Nechybí přehled všech sjezdových lyží na trhu, testy lyží, bazar lyží. Portál BEZKY.net je zaměřen na běžky a běžecké lyžování, servis běžek, trénink na kolečkových lyžích… Pokud chcete lyžovat levněji, navštivte Skipasomat.cz s nabídkou levných skipasů, zlevněných servisů lyží.

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Sportování na horách? Nezapomeňte si sjednat úrazové pojištění

Plánujete si letos užít přírodu a vyrazit na hory? Máme pro vás pár rad, jak na to připravit vaše úrazové pojištění.

22.4. 2021
Pohodlná dámská obuv pro jaro, léto a podzim: 2021

I když své zimní boty milujete, jistě se už těšíte, až vysvitne sluníčko a budete smět vklouznout do lehčích modelů. Máte už představu, v jakém páru přivítáte...

20.4. 2021
Dámská i pánská elektrokola vybírejte dle recenzí

Ještě nemáte své vlastní elektrokolo? Se začátkem cyklistické sezóny je určitě otázka pořízení elektrokola na pořadu dne pro celou řadu lidí. Ačkoliv se elektrokola v...

12.4. 2021
Víte, jak vybrat ty nejlepší sjezdové lyže?

Propadli jste kouzlu sjezdového lyžování a pokukujete po nové výbavě, protože ta stará už vám nevyhovuje? Existuje hodně rad, jak sjezdové lyže vybrat, některé jsou...

29.3. 2021

HODNOCENÍ AREÁLŮ

Kraličák

Pro aktuální info sledujte prosím https://zima.mujkralicak.cz/


17.12. 2020
Vysoká u Hav. Brodu

Budete dnes zasnezovat


16.12. 2020
Jablonné nad Orlicí

Prosím spustit je to promarněná příležitost je to nádherný areál


09.12. 2020
Tesák

Pokud máte dotaz na provozovatele areálu Tesák, prosím využijte přímo telefon či e-mail třediska. Děkujeme za pochopení, Ceske-sjezdovky.cz


07.12. 2020

10 NEJ Z AREÁLŮ

Nejnižší teplota: -9.4°C
Ramzová
Nejvíce sněhu: 60-70cm
Hlubočky
Nejvíce nového sněhu: 20cm
Biocel Zlatník
Nejlépe hodnocené středisko: 84%
Hodonín u Kunštátu
Nejlépe hodnocené pohoří: 68%
Krkonoše
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.