Které české ski areály se vyrovnají těm v Alpách?

Publikováno: 10.2. 2021
Počet zobrazení: 932

Zima je v plném proudu. Češi jsou národem lyžařů a libozvučnou češtinu je možné zaslechnout na sjezdovkách všech vyhlášených alpských lyžařských středisek. Pokud se letos nechytáte vyrazit za zimními radovánkami do zahraničí, nezoufejte. I v zemi bez skutečných velehor je možné zažít dokonalou lyžovačku. Stačí jen vybrat ten správný ski areál.

 

Super moderní Klínovec

Největší lyžařské středisko Krušných hor je takovou malou českou Sella Rondou. Podobně jako jedna z největších atrakcí italských Dolomit je i Klínovec propojen s okolními středisky.

Klínovec

Návštěvníkům se tak nabízí jedinečná příležitost, zalyžovat si nejen na Klínovci, ale i v sousedícím Neklidu a Božím Daru. Velkorysých 31,5 km sjezdovek je z větší části uměle zasněžováno. A to nezmiňujeme ani areál Fichtelberg, který je na dohled.

K co nejplynulejšímu provozu přispívá i 11 vleků, 5 moderních lanovek a 5 dětských pásů, které jsou součástí dětského parku Primáček u Huga.

Na Klínovci s radostí vítají i snowboardisty, kterým je tu k dispozici moderní snowpark, jemuž dominuje U-rampa Superpipe, kterou využívají i účastníci světových závodů ve snowboardingu.

 

Luxusní Špindlerův Mlýn

Špindlerovské sjezdovky každoročně brázdí kromě nadšených sportovců i lyžaři z řad celebrit. Přivádí je sem nejen dokonale fotogenická horská krajina a 26 vysoce kvalitních sjezdových tratí, ale i bujarý noční život. Lyžovat se tu dá na sjezdařsky velmi atraktivním Svatém Petru, svižném Medvědíně nebo v Horních Mísečkách. Ty jsou díky mírným svahům jako stvořené pro začínající lyžaře.

Špindlerův Mlýn

Pojmenování český Aspen si Špindlerův Mlýn vysloužil zejména vysokým počtem prvotřídních restaurací, značkových obchodů a luxusních hotelů. Vysoké hodnocení si zaslouží i místní lyžařské školy, půjčovny lyžařského vybavení či dostatek parkovacích míst.

 

Pohodové Janské Lázně

O poznání komornější atmosféra panuje v Jánských Lázních, kde si kromě pobytu na blahodárném horském vzduchu můžete vychutnat i příjemné lyžování. Lyžařské středisko Černá Hora - Jánské Lázně je součástí největšího lyžařského resortu v Čechách - SkiResortu Černá Hora - Pec.

Černohorský areál nabízí 17,5 km kvalitních sjezdovek, z nichž některé měří úctyhodné 3 km.

Pomezky

Nový rozměr lyžování si tu můžete užít při večerních sjezdech na 1,6 km dlouhé osvětlené sjezdovce Protěž. Noční dobrodružství si vychutnáte i na osvětlené sáňkařské dráze.

Z Janských Lázní na Černou Horu vás vyveze jediná osmi místná kabinková lanovka v Čechách. Upravené běžecké tratě lákají ke zdolání známé Krkonošské magistrály nebo pohodového 6 km dlouhého okruhu Janské Lázně - Horní Maršov, představujícího to nejkrásnější z malebné krkonošské krajiny.

 

Rodinná Dolní Morava

Jeden z nejdynamičtěji se rozvíjejících ski resortů v tuzemsku, leží na dohled od hranic s Polskem. V kdysi turisty zcela opomíjené vesnici tu vyrostl moderní lyžařský areál. Dolní Morava v Jesenících se specializující především na rodinnou dovolenou.

Dolní Morava

Na malé lyžaře i jejich rodiče tu čekají 2 čtyř sedačkové lanovky, několik sjezdovek lehké a střední obtížnosti o celkové délce 10,4 km, bobová dráha i mamutí horská dráha s úctyhodným převýšením 364 metrů.

Dech beroucí výhled do okolí nabízí monstrózní vyhlídková věž, jež je součástí oblíbené Stezky v oblacích. V dětském ski parku Amálka pomohou zkušení instruktoři začínajícím lyžařům vyladit techniku a objevit krásu zimních sportů.

 

Elegantní Ski Bílá

Beskydy sice nemohou konkurovat prestižním alpským ski areálům co do počtu sjezdovek, zdejší příroda má však podobně podmanivé kouzlo.

Ski areál Bílá leží v nedotčené přírodě Chráněné krajinné oblasti Beskydy. První lyžařský vlek byl na území obce Bílá postaven již v roce 1965. V nadmořské výšce 518 - 774 m. jsou tu milovníkům lyžování k dispozici 5,2 km červených a modrých sjezdovek.

Bílá

Příjemné zpestření nabízí 600 m dlouhá sjezdovka FUN line s klopenými zatáčkami i záludnými terénními vlnami. Součástí areálu je také moderní snowpark s mnoha překážkami a největší dětský lyžařský park na Moravě.

Začínajícím lyžařům vykouzlí úsměv ve tváři zábavné atrakce, kouzelný koberec i dětský kolotoč.

 

Všestranné Lipno nad Vltavou

Rakouské i italské skiareály vynikají kromě skvělých podmínek pro lyžování a krásným okolím i množstvím doplňkových aktivit. Lyžování v krásném prostředí Šumavy si můžete zpestřit procházkou po hladině naší největší vodní nádrže, běžkováním v kvalitně upravených stopách, pokořením dobrodružné Stezky korunami stromů nebo dováděním v dětském zážitkovém parku Království lesa.

Samotný skiareál se pyšní 13,5 km sjezdových tratí s možností umělého zasněžování, čtyř sedačkovými a dvou sedačkovými lanovkami, zábavnou skicrossovou a snowcrossovou tratí i měřenou slalomovou dráhou na které si můžete porovnat svůj čas s časy vrcholových sportovců.

Děti si užijí každodenní animační programy s maskotem areálu Lišákem Foxem, který je bude provázet i na výukovém hřišti Fox park.

 

Autor: komerční prezentace

Foto: Invia

 


Share on Facebook

INZERCE

Na lyžařském webu SNOW.cz najdete aktuální informace z lyžařských středisek, předpověď počasí na horách, stav sněhu, aktuální reporty… Nechybí přehled všech sjezdových lyží na trhu, testy lyží, bazar lyží. Portál BEZKY.net je zaměřen na běžky a běžecké lyžování, servis běžek, trénink na kolečkových lyžích… Pokud chcete lyžovat levněji, navštivte Skipasomat.cz s nabídkou levných skipasů, zlevněných servisů lyží.

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Na co nezapomenout, když se balíte na hory?

Jestli nějaká dovolená vyžaduje důkladnou přípravu, je to určitě ta na horách. Počasí zde může být nevyzpytatelné a určitě nechcete, aby vás zaskočilo. Není to totiž...

26.3. 2022
Lyže, nebo snowboard? Co je pro začátečníka vhodnější?

Sjezdovky jsou připraveny, většina vleků v provozu a zimní sezóna v plném proudu. Jen vy se stále nemůžete rozhodnout, zda jsou pro vás jakožto začátečníka vhodnější...

12.3. 2022
Jak vybrat správné lyže pro začátečníky?

Chystáte se letos poprvé na svah? Výběr těch správných lyží je základ a kupovat první, na které vám padne zrak, není nejlepší nápad. Typů lyží je hodně. Podívejte se,...

12.3. 2022
Autem do hor? Jedině se spolehlivým povinným ručením

Letošní sezóna slibuje skutečně přepychovou sněhovou nadílku a na hory letos plánuje zajet spousta návštěvníků. Většina z nás se sem hodlá přesunout svým vozidlem. Jak...

09.12. 2021

HODNOCENÍ AREÁLŮ

Ramzová

Dobrý den, zajímá mne, zda bude fungovat lanovka 29.10. a 31.10., máme na chatě Jiřího na Šeráku,konferenci Horské medicíny, kde bude asi 50 lidí, prosím odpověď zde či...
07.10. 2021

Zvičina

Tak to je super!


18.9. 2021
Zvičina

Dobrá zpráva! V JUTĚ už poptávají nádrže na vodu... Už se těším!!!!


27.8. 2021
Železná Ruda - Belveder

Myslím, že neplatí. Pro jistotu lze snadno ověřit na kontaktním telefonu nebo e-mailu.


11.8. 2021

10 NEJ Z AREÁLŮ

Nejnižší teplota: -9.4°C
Ramzová
Nejvíce nového sněhu: 0cm
Kraličák
Nejlépe hodnocené středisko: 84%
Hodonín u Kunštátu
Nejlépe hodnocené pohoří: 68%
Krkonoše
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.