Péče o lyže v zimě i v létě - držák lyží na stěnu

Publikováno: 02.11. 2020
Počet zobrazení: 1241

Většina odborníků se v základních bodech shoduje na uskladnění a údržbě lyží. Prostředí pro lyže by mělo být teplotně stabilní a relativně suché. Lyže po příchodu ze sjezdovky musí minimálně okapat, je třeba je nezapomenout ve vaku a ani v jedné hromadě s ostatními lyžemi. Ideální je jejich zavěšení ve svislé poloze, aby voda rychle odtekla.

Držák lyží na stěnu

Uskladnění lyží v průběhu sezóny může být pro některé méně aktivní lyžaře, nebo lyžaře vlastnící více typů lyží v řádech měsíců a tam už je na pováženou určitý typ konzervace a ošetření.

Lyže pro uskladnění mezi sezónami už musí být nekompromisně ošetřeny, promazány, a skluznice a hrany konzervovány. I když nemáte dřevěné Jasanky, tak není třeba je vystavovat dlouhodobému působení gravitace ve vodorovné poloze. Svislá varianta je asi jasnou volbou. Zavěšení lyží je pro ně nejenom nejlepším řešením, ale je také praktické pro úklid pod nimi a umožňuje proudění vzduchu a rychlé schnutí.

Detail držáku na lyže na stěnu

 

Kam tedy s lyžemi pro celou rodinu, když nemáme nadbytek místa? Jak uskladnit lyže v lyžárnách chat a hotelů? Pokud jsou zavěšeny vedle sebe kolmo ke stěně, tak vzhledem k výšce jejich vázání umístíme kolem 4 párů lyží na 1 mb. Nevýhodou tohoto uspořádání je složitější identifikace lyží ve veřejných lyžárnách, kde jsou vidět jen hrany. Proto ideálním řešením je zavěšení lyží pod úhlem 45 stupňů. Jako bonus tohoto uspořádání je místo na samostatné zavěšení hůlek. Takto je možné umístit až 6 párů lyží na 1bm v robustním ocelovém nosiči s pryžovými čelistmi držícími samotné lyže. Rozměr základního provedení našeho držáku na lyže je 135 cm šíře, to pojme 8 párů lyží a holí.

Jedná se o ideální uskladnění bez kompromisů a obav o lyže i silný držák lyží na stěnu ve veřejných lyžárnách. Nosič lyží lze modulově modifikovat a případně dodávat i v uzamykatelné variantě.

Zde se dozvíte více o robustním ocelovém stojanu na lyže české výroby.

 

Nákres držáku na lyže

Share on Facebook

INZERCE

Na lyžařském webu SNOW.cz najdete aktuální informace z lyžařských středisek, předpověď počasí na horách, stav sněhu, aktuální reporty… Nechybí přehled všech sjezdových lyží na trhu, testy lyží, bazar lyží. Portál BEZKY.net je zaměřen na běžky a běžecké lyžování, servis běžek, trénink na kolečkových lyžích… Pokud chcete lyžovat levněji, navštivte Skipasomat.cz s nabídkou levných skipasů, zlevněných servisů lyží.

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Sportování na horách? Nezapomeňte si sjednat úrazové pojištění

Plánujete si letos užít přírodu a vyrazit na hory? Máme pro vás pár rad, jak na to připravit vaše úrazové pojištění.

22.4. 2021
Pohodlná dámská obuv pro jaro, léto a podzim: 2021

I když své zimní boty milujete, jistě se už těšíte, až vysvitne sluníčko a budete smět vklouznout do lehčích modelů. Máte už představu, v jakém páru přivítáte...

20.4. 2021
Dámská i pánská elektrokola vybírejte dle recenzí

Ještě nemáte své vlastní elektrokolo? Se začátkem cyklistické sezóny je určitě otázka pořízení elektrokola na pořadu dne pro celou řadu lidí. Ačkoliv se elektrokola v...

12.4. 2021
Víte, jak vybrat ty nejlepší sjezdové lyže?

Propadli jste kouzlu sjezdového lyžování a pokukujete po nové výbavě, protože ta stará už vám nevyhovuje? Existuje hodně rad, jak sjezdové lyže vybrat, některé jsou...

29.3. 2021

HODNOCENÍ AREÁLŮ

Kraličák

Pro aktuální info sledujte prosím https://zima.mujkralicak.cz/


17.12. 2020
Vysoká u Hav. Brodu

Budete dnes zasnezovat


16.12. 2020
Jablonné nad Orlicí

Prosím spustit je to promarněná příležitost je to nádherný areál


09.12. 2020
Tesák

Pokud máte dotaz na provozovatele areálu Tesák, prosím využijte přímo telefon či e-mail třediska. Děkujeme za pochopení, Ceske-sjezdovky.cz


07.12. 2020

10 NEJ Z AREÁLŮ

Nejnižší teplota: -9.4°C
Ramzová
Nejvíce sněhu: 60-70cm
Hlubočky
Nejvíce nového sněhu: 20cm
Biocel Zlatník
Nejlépe hodnocené středisko: 84%
Hodonín u Kunštátu
Nejlépe hodnocené pohoří: 68%
Krkonoše
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.