Péče o lyže v zimě i v létě - držák lyží na stěnu

Publikováno: 02.11. 2020
Počet zobrazení: 173

Většina odborníků se v základních bodech shoduje na uskladnění a údržbě lyží. Prostředí pro lyže by mělo být teplotně stabilní a relativně suché. Lyže po příchodu ze sjezdovky musí minimálně okapat, je třeba je nezapomenout ve vaku a ani v jedné hromadě s ostatními lyžemi. Ideální je jejich zavěšení ve svislé poloze, aby voda rychle odtekla.

Držák lyží na stěnu

Uskladnění lyží v průběhu sezóny může být pro některé méně aktivní lyžaře, nebo lyžaře vlastnící více typů lyží v řádech měsíců a tam už je na pováženou určitý typ konzervace a ošetření.

Lyže pro uskladnění mezi sezónami už musí být nekompromisně ošetřeny, promazány, a skluznice a hrany konzervovány. I když nemáte dřevěné Jasanky, tak není třeba je vystavovat dlouhodobému působení gravitace ve vodorovné poloze. Svislá varianta je asi jasnou volbou. Zavěšení lyží je pro ně nejenom nejlepším řešením, ale je také praktické pro úklid pod nimi a umožňuje proudění vzduchu a rychlé schnutí.

Detail držáku na lyže na stěnu

 

Kam tedy s lyžemi pro celou rodinu, když nemáme nadbytek místa? Jak uskladnit lyže v lyžárnách chat a hotelů? Pokud jsou zavěšeny vedle sebe kolmo ke stěně, tak vzhledem k výšce jejich vázání umístíme kolem 4 párů lyží na 1 mb. Nevýhodou tohoto uspořádání je složitější identifikace lyží ve veřejných lyžárnách, kde jsou vidět jen hrany. Proto ideálním řešením je zavěšení lyží pod úhlem 45 stupňů. Jako bonus tohoto uspořádání je místo na samostatné zavěšení hůlek. Takto je možné umístit až 6 párů lyží na 1bm v robustním ocelovém nosiči s pryžovými čelistmi držícími samotné lyže. Rozměr základního provedení našeho držáku na lyže je 135 cm šíře, to pojme 8 párů lyží a holí.

Jedná se o ideální uskladnění bez kompromisů a obav o lyže i silný držák lyží na stěnu ve veřejných lyžárnách. Nosič lyží lze modulově modifikovat a případně dodávat i v uzamykatelné variantě.

Zde se dozvíte více o robustním ocelovém stojanu na lyže české výroby.

 

Nákres držáku na lyže

Share on Facebook

INZERCE

Na lyžařském webu SNOW.cz najdete aktuální informace z lyžařských středisek, předpověď počasí na horách, stav sněhu, aktuální reporty… Nechybí přehled všech sjezdových lyží na trhu, testy lyží, bazar lyží. Portál BEZKY.net je zaměřen na běžky a běžecké lyžování, servis běžek, trénink na kolečkových lyžích… Pokud chcete lyžovat levněji, navštivte Skipasomat.cz s nabídkou levných skipasů, zlevněných servisů lyží.

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Tipy na sjezdové i běžecké lyžování v Krkonoších

Podívejte se na skvělé tipy na lyžařské areály a běžkařské tratě, které můžete navštívit v Krkonoších.

14.1. 2019
Blíží se jarní prázdniny. Bude sníh nebo bláto?

Lyžařská sezóna je v plném proudu a přívaly nového sněhu neustávají! Ale vydrží sníh i na jarní prázdniny, na které se chystá vyrazit většina z nás?

11.1. 2019

HODNOCENÍ AREÁLŮ

Nová Lhota

Lyžovat se nebude, není voda. Soudruh kancléř Mynář udělal někde chybu.


04.11. 2020
Polička

Dobrý den, Maxime, ohledně kamery musíte psát přímo na areál: klanic@policsko.cz.


02.11. 2020
Deštné v O.h.

Areál je fakt super, krásně urolbované sjezdovky, pohodlná 4 sedačka, a hlavně jezdí pěkně svižně i kotva, takže jste nahoře rychle.


25.10. 2020
Morávka Sviňorky

dobry den bude v provozu tento rok ski areal


19.10. 2020

10 NEJ Z AREÁLŮ

Nejnižší teplota: -14.0°C
Pustevny
Nejvíce sněhu: 25-45cm
Ostružná
Nejvíce nového sněhu: 10cm
Mladé Buky
Nejlépe hodnocené středisko: 84%
Hodonín u Kunštátu
Nejlépe hodnocené pohoří: 68%
Krkonoše
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.