Péče o lyže v zimě i v létě - držák lyží na stěnu

Publikováno: 02.11. 2020
Počet zobrazení: 1457

Většina odborníků se v základních bodech shoduje na uskladnění a údržbě lyží. Prostředí pro lyže by mělo být teplotně stabilní a relativně suché. Lyže po příchodu ze sjezdovky musí minimálně okapat, je třeba je nezapomenout ve vaku a ani v jedné hromadě s ostatními lyžemi. Ideální je jejich zavěšení ve svislé poloze, aby voda rychle odtekla.

Držák lyží na stěnu

Uskladnění lyží v průběhu sezóny může být pro některé méně aktivní lyžaře, nebo lyžaře vlastnící více typů lyží v řádech měsíců a tam už je na pováženou určitý typ konzervace a ošetření.

Lyže pro uskladnění mezi sezónami už musí být nekompromisně ošetřeny, promazány, a skluznice a hrany konzervovány. I když nemáte dřevěné Jasanky, tak není třeba je vystavovat dlouhodobému působení gravitace ve vodorovné poloze. Svislá varianta je asi jasnou volbou. Zavěšení lyží je pro ně nejenom nejlepším řešením, ale je také praktické pro úklid pod nimi a umožňuje proudění vzduchu a rychlé schnutí.

Detail držáku na lyže na stěnu

 

Kam tedy s lyžemi pro celou rodinu, když nemáme nadbytek místa? Jak uskladnit lyže v lyžárnách chat a hotelů? Pokud jsou zavěšeny vedle sebe kolmo ke stěně, tak vzhledem k výšce jejich vázání umístíme kolem 4 párů lyží na 1 mb. Nevýhodou tohoto uspořádání je složitější identifikace lyží ve veřejných lyžárnách, kde jsou vidět jen hrany. Proto ideálním řešením je zavěšení lyží pod úhlem 45 stupňů. Jako bonus tohoto uspořádání je místo na samostatné zavěšení hůlek. Takto je možné umístit až 6 párů lyží na 1bm v robustním ocelovém nosiči s pryžovými čelistmi držícími samotné lyže. Rozměr základního provedení našeho držáku na lyže je 135 cm šíře, to pojme 8 párů lyží a holí.

Jedná se o ideální uskladnění bez kompromisů a obav o lyže i silný držák lyží na stěnu ve veřejných lyžárnách. Nosič lyží lze modulově modifikovat a případně dodávat i v uzamykatelné variantě.

Zde se dozvíte více o robustním ocelovém stojanu na lyže české výroby.

 

Nákres držáku na lyže

Share on Facebook

INZERCE

Na lyžařském webu SNOW.cz najdete aktuální informace z lyžařských středisek, předpověď počasí na horách, stav sněhu, aktuální reporty… Nechybí přehled všech sjezdových lyží na trhu, testy lyží, bazar lyží. Portál BEZKY.net je zaměřen na běžky a běžecké lyžování, servis běžek, trénink na kolečkových lyžích… Pokud chcete lyžovat levněji, navštivte Skipasomat.cz s nabídkou levných skipasů, zlevněných servisů lyží.

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Jak roztáhnou sportovní boty?

Při koupi obuvi se nám může stát, že po pár dnech nošení zjistíme, že jsme nezvolili správnou velikost. Jak je to možné? Důvodů může být více. Nejčastější chybou je...

30.8. 2021
Oblečte se s námi na hory!

Jste milovníky dobrodružných výprav a turistiky? Že ano? Tak to jste jistě zažili situaci, kdy jste se nemohli rozhodnout, jak se na túru vhodně obléci. Abychom vám výběr...

30.6. 2021
Přechod Jeseníků

Máte rádi dlouhé výlety či vícedenní túry? Výborně! Připravili jsme pro vás několikadenní putování po jesenických horách. Jesenický hřeben jsme záměrně rozdělili na...

29.6. 2021
Beskydské vrcholy s dětmi

Stali jste se rodiči a rozhodně nemáte v plánu vzdávat se horské turistiky? Výborně! Rodičovstvím toulky po horách zdaleka nekončí. Zvláště po těch českých. Některá...

29.6. 2021

HODNOCENÍ AREÁLŮ

Zvičina

Dobrá zpráva! V JUTĚ už poptávají nádrže na vodu... Už se těším!!!!


27.8. 2021
Železná Ruda - Belveder

Myslím, že neplatí. Pro jistotu lze snadno ověřit na kontaktním telefonu nebo e-mailu.


11.8. 2021
Zvičina

Už ten areál nejspíš někdo koupil, a nejspíš mu povolí i zasněžování, takže možná se lyžování na Zvičině někdy dočkáme :)


13.5. 2021
Lysá hora

Lidí je na sjezdovkách plno i bez lyžařů, záminka ochrany přírody k likvidaci lyžování na Lysé hoře je proto více než podlá. Vládnou nám eko-teroristi a my jsme jen...
03.5. 2021

10 NEJ Z AREÁLŮ

Nejnižší teplota: -9.4°C
Ramzová
Nejvíce sněhu: 60-70cm
Hlubočky
Nejvíce nového sněhu: 20cm
Biocel Zlatník
Nejlépe hodnocené středisko: 84%
Hodonín u Kunštátu
Nejlépe hodnocené pohoří: 68%
Krkonoše
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.