Ski areál Deštné v Orlických horách trochu jinak

Publikováno: 29.11. 2012
Počet zobrazení: 3338
Lyžování přímo pod nejvyšším vrcholem Orlických hor, se spoustou atrakcí a událostí, kam můžete odložit své ženy a děti, zatímco si užíváte ježdění na kvalitních sjezdovkách.

Ski areál Deštné v Orlických horách je jedno z největších středisek v Orlických horách. Zajezdit si můžete třeba na Martě, což není přezdívka místní prostitutky, nýbrž název oblíbené sjezdovky. Celkem je pro vás připraveno 5 svahů s různou obtížností. Technické vybavení sjezdovek je v normě a nedá se mu nic vytknout. Večerní lyžování tady mají prý nejlepší v širém kraji.

Gravity snowpark je mezi vyznavači snowboardingu hodně populární, i když se říká, že takovéto atrakce mají nejradši lékaři z ortopedických oddělení v okolních nemocnicích, kterým zajišťuje pravidelný přísun kšeftů.

To hlavní co do Deštného táhne houfy lyžařů (dokonce i sáňkařů, bobistů a podobné havěti) jsou akce. A nejsou to jen tak ledajaké akce, Dokonce se na nich i pije. Pravda většinou jen Red Bull, ale v konání šíleností to nikomu nebrání. Zajímavou příležitostí k zmrzačení byl v minulé sezóně například závod Red Bull Nordix 2012, který spočíval v sjíždění překážek na běžkách. Z komerčního hlediska jsou takovéto akce velmi vděčné, neb diváci přijíždějí v naději, že konečně poteče krev.

Pokud nemáte rádi krvavou zábavu tak můžete omrknout Šediváčkův long, to je pro změnu závod psích spřežení, kde by krev téct neměla, nesmíte ovšem psy dráždit. Nebo si zajeďte na světový pohár skibobů, který se zde pravidelně koná.

Trochu intelektuálněji zaměřeným jedincům přijde vhod návštěva muzea zimních sportů a řemesel. Tam si můžete ověřit, zda v expozici už nejsou vaše lyže. V takovém případě byste měli vzít útokem obchod a koupit si něco, v čem nebudete dělat ostudu.

Deštné zkrátka najdete všechno co byste mohli potřebovat. Není to sice Kitzbuhl, ale na takové to domácí ježdění to bohatě stačí.

 

Share on Facebook

INZERCE

Hledáte hračku, která zabaví Vaše dítě na dlouhé hodiny? Kinetický písek děti milují! Originální Chytrý písek je jemný na dotek a skvěle se s ním modeluje. Rodiče jistě ocení, že nezanechává nepořádek a je antibakteriální. Také nikdy nevyschne a neztratí své vlastnosti. Výhodně zakoupíte na www.ChytryPisek.cz. Na hory za pár kaček? Omrkněte použité nebo nové lyže na Happysportu za parádní ceny.

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Tipy na sjezdové i běžecké lyžování v Krkonoších

Podívejte se na skvělé tipy na lyžařské areály a běžkařské tratě, které můžete navštívit v Krkonoších.

14.1. 2019
Blíží se jarní prázdniny. Bude sníh nebo bláto?

Lyžařská sezóna je v plném proudu a přívaly nového sněhu neustávají! Ale vydrží sníh i na jarní prázdniny, na které se chystá vyrazit většina z nás?

11.1. 2019
Zahájení lyžařské sezóny 2018 / 2019 na Monínci

Skiareál Monínec opět jako první, stejně jako v loňském roce, umožní vstup lyžařské veřejnosti na zasněžený svah.

14.11. 2018

HODNOCENÍ AREÁLŮ

Stupava

Buďme optimisté, pevně věřím, že již v prosinci se začne vyrábět technický sníh (možná i dřív), a že se opět bude normálně lyžovat jako dřív.


01.5. 2020
Praděd

•Tímto chceme poděkovat všem příznivcům Skiareálu Praděd za skvělou zimní sezónu. Teplé jarní počasí rozpouští sjezdovky a proto Skiareál Praděd je od zítřka...
29.4. 2020

Praděd

Bude se lyžovat i v týdnu od 27. 4. 2020? Jezdí nahorů BUS? Může se tam i autem?


22.4. 2020
Stupava

kdy budeme moc zase lyžovat vůbec v příští sezoně


20.4. 2020

10 NEJ Z AREÁLŮ

Nejnižší teplota: -9.4°C
Ramzová
Nejvíce sněhu: 40-70cm
Kouty nad Desnou
Nejvíce nového sněhu: 0cm
Kraličák
Nejlépe hodnocené středisko: 83%
Hodonín u Kunštátu
Nejlépe hodnocené pohoří: 68%
Krkonoše
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.