Ski areál Deštné v Orlických horách trochu jinak

Publikováno: 29.11. 2012
Počet zobrazení: 3591
Lyžování přímo pod nejvyšším vrcholem Orlických hor, se spoustou atrakcí a událostí, kam můžete odložit své ženy a děti, zatímco si užíváte ježdění na kvalitních sjezdovkách.

Ski areál Deštné v Orlických horách je jedno z největších středisek v Orlických horách. Zajezdit si můžete třeba na Martě, což není přezdívka místní prostitutky, nýbrž název oblíbené sjezdovky. Celkem je pro vás připraveno 5 svahů s různou obtížností. Technické vybavení sjezdovek je v normě a nedá se mu nic vytknout. Večerní lyžování tady mají prý nejlepší v širém kraji.

Gravity snowpark je mezi vyznavači snowboardingu hodně populární, i když se říká, že takovéto atrakce mají nejradši lékaři z ortopedických oddělení v okolních nemocnicích, kterým zajišťuje pravidelný přísun kšeftů.

To hlavní co do Deštného táhne houfy lyžařů (dokonce i sáňkařů, bobistů a podobné havěti) jsou akce. A nejsou to jen tak ledajaké akce, Dokonce se na nich i pije. Pravda většinou jen Red Bull, ale v konání šíleností to nikomu nebrání. Zajímavou příležitostí k zmrzačení byl v minulé sezóně například závod Red Bull Nordix 2012, který spočíval v sjíždění překážek na běžkách. Z komerčního hlediska jsou takovéto akce velmi vděčné, neb diváci přijíždějí v naději, že konečně poteče krev.

Pokud nemáte rádi krvavou zábavu tak můžete omrknout Šediváčkův long, to je pro změnu závod psích spřežení, kde by krev téct neměla, nesmíte ovšem psy dráždit. Nebo si zajeďte na světový pohár skibobů, který se zde pravidelně koná.

Trochu intelektuálněji zaměřeným jedincům přijde vhod návštěva muzea zimních sportů a řemesel. Tam si můžete ověřit, zda v expozici už nejsou vaše lyže. V takovém případě byste měli vzít útokem obchod a koupit si něco, v čem nebudete dělat ostudu.

Deštné zkrátka najdete všechno co byste mohli potřebovat. Není to sice Kitzbuhl, ale na takové to domácí ježdění to bohatě stačí.

 

Share on Facebook

INZERCE

Na lyžařském webu SNOW.cz najdete aktuální informace z lyžařských středisek, předpověď počasí na horách, stav sněhu, aktuální reporty… Nechybí přehled všech sjezdových lyží na trhu, testy lyží, bazar lyží. Portál BEZKY.net je zaměřen na běžky a běžecké lyžování, servis běžek, trénink na kolečkových lyžích… Pokud chcete lyžovat levněji, navštivte Skipasomat.cz s nabídkou levných skipasů, zlevněných servisů lyží.

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Na co nezapomenout, když se balíte na hory?

Jestli nějaká dovolená vyžaduje důkladnou přípravu, je to určitě ta na horách. Počasí zde může být nevyzpytatelné a určitě nechcete, aby vás zaskočilo. Není to totiž...

26.3. 2022
Lyže, nebo snowboard? Co je pro začátečníka vhodnější?

Sjezdovky jsou připraveny, většina vleků v provozu a zimní sezóna v plném proudu. Jen vy se stále nemůžete rozhodnout, zda jsou pro vás jakožto začátečníka vhodnější...

12.3. 2022
Jak vybrat správné lyže pro začátečníky?

Chystáte se letos poprvé na svah? Výběr těch správných lyží je základ a kupovat první, na které vám padne zrak, není nejlepší nápad. Typů lyží je hodně. Podívejte se,...

12.3. 2022
Autem do hor? Jedině se spolehlivým povinným ručením

Letošní sezóna slibuje skutečně přepychovou sněhovou nadílku a na hory letos plánuje zajet spousta návštěvníků. Většina z nás se sem hodlá přesunout svým vozidlem. Jak...

09.12. 2021

HODNOCENÍ AREÁLŮ

Ramzová

Dobrý den, zajímá mne, zda bude fungovat lanovka 29.10. a 31.10., máme na chatě Jiřího na Šeráku,konferenci Horské medicíny, kde bude asi 50 lidí, prosím odpověď zde či...
07.10. 2021

Zvičina

Tak to je super!


18.9. 2021
Zvičina

Dobrá zpráva! V JUTĚ už poptávají nádrže na vodu... Už se těším!!!!


27.8. 2021
Železná Ruda - Belveder

Myslím, že neplatí. Pro jistotu lze snadno ověřit na kontaktním telefonu nebo e-mailu.


11.8. 2021

10 NEJ Z AREÁLŮ

Nejnižší teplota: -9.4°C
Ramzová
Nejvíce nového sněhu: 0cm
Kraličák
Nejlépe hodnocené středisko: 84%
Hodonín u Kunštátu
Nejlépe hodnocené pohoří: 68%
Krkonoše
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.