Už máte "poslušné lyže"?

Publikováno: 24.11. 2012
Počet zobrazení: 3736
STAKI jsou úplně něco jiného, než na co jste dosud zvyklí. Mají pár vychytávek, díky nimž vybočují z běžných představ o lyžích.

První co vás při pohledu na ně upoutá je jejich délka. Měří jen něco kolem metru. Není to tím, že by výrobce chtěl ušetřit na materiálu, ale z toho důvodu aby byla lyže snadnější na ovládání. S krátkou lyží budete řezat zatáčky daleko snadněji. Zároveň se zvyšuje šance, že je nacpete dovnitř do auta, aniž by vám za to manželka vynadala.

Lyže STAKI můžete koupit  ZDE <

Vázání mají taky nějak divně vzadu. Těžiště v zadní části zajišťuje univerzální použitelnost jak pro vás, tak pro vaše děcka. Stačí jen posunout nastavitelné vázání a můžete se na lyžích bez problémů střídat.

Zdaleka nejpromyšlenějším fíglem těchto lyží je speciální kovová patka. Ta neslouží k orání sjezdovky, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale chrání vás před pádem. Při záklonu vás patka přibrzdí a vy se nepoložíte na lopatky jako obvykle, nýbrž elegantně dopadnete na obě dvě lyže a budete moct předstírat jako by nic. Díky patce také můžete rychle a účinně měnit poloměr oblouku, podle situace na svahu. Rozplácnutý Němec nebo Holanďan těsně před vámi už nebude hrozbou. Ba naopak, se mu snadno vyhnete a ještě stihnete vrhnout pohled ve stylu „co za amatéra se to tady válí ve sněhu“. S těmito lyžemi se právě vy směle můžete stát postrachem skiareálů!

(unikátní pata lyží STAKI)

Manévrovatelnost je u STAKI lyží naprosto famózní. Přitom to není žádná hračka na kopec za vesnicí, ale jsou to plnohodnotné, i když netradiční lyže. STAKI jsou super věc pro začátečníky, kterým usnadní první nesmělé kroky. Na sněhu drží skvěle a bezpečně.

Profíci si s nimi užijí dělání různých blbinek, při nichž by si na normálních lyžích už namlátili kokos. Můžete s nimi vyvádět psí kusy, které byly dříve jen ve vaší fantazii. Výrobce například jako důkaz obětoval jeden pár lyží a natočil ježdění po listí mezi stromy. Sami to ale radši nezkoušejte!

Zkráceně řečeno, lyže STAKI jsou vzácná kombinace, která umožňuje nezkušeným lyžařům se otrkat na stabilních lyžích a zkušeným harcovníkům rozšířit jejich lyžařské obzory o novou dimenzi.

Na výběr máte ze dvou barevných variant, a to bílé a černéLyže STAKI můžete koupit  ZDE <

Share on Facebook

INZERCE

Hledáte hračku, která zabaví Vaše dítě na dlouhé hodiny? Kinetický písek děti milují! Originální Chytrý písek je jemný na dotek a skvěle se s ním modeluje. Rodiče jistě ocení, že nezanechává nepořádek a je antibakteriální. Také nikdy nevyschne a neztratí své vlastnosti. Výhodně zakoupíte na www.ChytryPisek.cz. Na hory za pár kaček? Omrkněte použité nebo nové lyže na Happysportu za parádní ceny.

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Tipy na sjezdové i běžecké lyžování v Krkonoších

Podívejte se na skvělé tipy na lyžařské areály a běžkařské tratě, které můžete navštívit v Krkonoších.

14.1. 2019
Blíží se jarní prázdniny. Bude sníh nebo bláto?

Lyžařská sezóna je v plném proudu a přívaly nového sněhu neustávají! Ale vydrží sníh i na jarní prázdniny, na které se chystá vyrazit většina z nás?

11.1. 2019
Zahájení lyžařské sezóny 2018 / 2019 na Monínci

Skiareál Monínec opět jako první, stejně jako v loňském roce, umožní vstup lyžařské veřejnosti na zasněžený svah.

14.11. 2018

HODNOCENÍ AREÁLŮ

Stupava

Buďme optimisté, pevně věřím, že již v prosinci se začne vyrábět technický sníh (možná i dřív), a že se opět bude normálně lyžovat jako dřív.


01.5. 2020
Praděd

•Tímto chceme poděkovat všem příznivcům Skiareálu Praděd za skvělou zimní sezónu. Teplé jarní počasí rozpouští sjezdovky a proto Skiareál Praděd je od zítřka...
29.4. 2020

Praděd

Bude se lyžovat i v týdnu od 27. 4. 2020? Jezdí nahorů BUS? Může se tam i autem?


22.4. 2020
Stupava

kdy budeme moc zase lyžovat vůbec v příští sezoně


20.4. 2020

10 NEJ Z AREÁLŮ

Nejnižší teplota: -9.4°C
Ramzová
Nejvíce sněhu: 40-70cm
Kouty nad Desnou
Nejvíce nového sněhu: 0cm
Kraličák
Nejlépe hodnocené středisko: 83%
Hodonín u Kunštátu
Nejlépe hodnocené pohoří: 68%
Krkonoše
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.