Už máte "poslušné lyže"?

Publikováno: 24.11. 2012
Počet zobrazení: 4140
STAKI jsou úplně něco jiného, než na co jste dosud zvyklí. Mají pár vychytávek, díky nimž vybočují z běžných představ o lyžích.

První co vás při pohledu na ně upoutá je jejich délka. Měří jen něco kolem metru. Není to tím, že by výrobce chtěl ušetřit na materiálu, ale z toho důvodu aby byla lyže snadnější na ovládání. S krátkou lyží budete řezat zatáčky daleko snadněji. Zároveň se zvyšuje šance, že je nacpete dovnitř do auta, aniž by vám za to manželka vynadala.

Lyže STAKI můžete koupit  ZDE <

Vázání mají taky nějak divně vzadu. Těžiště v zadní části zajišťuje univerzální použitelnost jak pro vás, tak pro vaše děcka. Stačí jen posunout nastavitelné vázání a můžete se na lyžích bez problémů střídat.

Zdaleka nejpromyšlenějším fíglem těchto lyží je speciální kovová patka. Ta neslouží k orání sjezdovky, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale chrání vás před pádem. Při záklonu vás patka přibrzdí a vy se nepoložíte na lopatky jako obvykle, nýbrž elegantně dopadnete na obě dvě lyže a budete moct předstírat jako by nic. Díky patce také můžete rychle a účinně měnit poloměr oblouku, podle situace na svahu. Rozplácnutý Němec nebo Holanďan těsně před vámi už nebude hrozbou. Ba naopak, se mu snadno vyhnete a ještě stihnete vrhnout pohled ve stylu „co za amatéra se to tady válí ve sněhu“. S těmito lyžemi se právě vy směle můžete stát postrachem skiareálů!

(unikátní pata lyží STAKI)

Manévrovatelnost je u STAKI lyží naprosto famózní. Přitom to není žádná hračka na kopec za vesnicí, ale jsou to plnohodnotné, i když netradiční lyže. STAKI jsou super věc pro začátečníky, kterým usnadní první nesmělé kroky. Na sněhu drží skvěle a bezpečně.

Profíci si s nimi užijí dělání různých blbinek, při nichž by si na normálních lyžích už namlátili kokos. Můžete s nimi vyvádět psí kusy, které byly dříve jen ve vaší fantazii. Výrobce například jako důkaz obětoval jeden pár lyží a natočil ježdění po listí mezi stromy. Sami to ale radši nezkoušejte!

Zkráceně řečeno, lyže STAKI jsou vzácná kombinace, která umožňuje nezkušeným lyžařům se otrkat na stabilních lyžích a zkušeným harcovníkům rozšířit jejich lyžařské obzory o novou dimenzi.

Na výběr máte ze dvou barevných variant, a to bílé a černéLyže STAKI můžete koupit  ZDE <

Share on Facebook

INZERCE

Na lyžařském webu SNOW.cz najdete aktuální informace z lyžařských středisek, předpověď počasí na horách, stav sněhu, aktuální reporty… Nechybí přehled všech sjezdových lyží na trhu, testy lyží, bazar lyží. Portál BEZKY.net je zaměřen na běžky a běžecké lyžování, servis běžek, trénink na kolečkových lyžích… Pokud chcete lyžovat levněji, navštivte Skipasomat.cz s nabídkou levných skipasů, zlevněných servisů lyží.

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Na co nezapomenout, když se balíte na hory?

Jestli nějaká dovolená vyžaduje důkladnou přípravu, je to určitě ta na horách. Počasí zde může být nevyzpytatelné a určitě nechcete, aby vás zaskočilo. Není to totiž...

26.3. 2022
Lyže, nebo snowboard? Co je pro začátečníka vhodnější?

Sjezdovky jsou připraveny, většina vleků v provozu a zimní sezóna v plném proudu. Jen vy se stále nemůžete rozhodnout, zda jsou pro vás jakožto začátečníka vhodnější...

12.3. 2022
Jak vybrat správné lyže pro začátečníky?

Chystáte se letos poprvé na svah? Výběr těch správných lyží je základ a kupovat první, na které vám padne zrak, není nejlepší nápad. Typů lyží je hodně. Podívejte se,...

12.3. 2022
Autem do hor? Jedině se spolehlivým povinným ručením

Letošní sezóna slibuje skutečně přepychovou sněhovou nadílku a na hory letos plánuje zajet spousta návštěvníků. Většina z nás se sem hodlá přesunout svým vozidlem. Jak...

09.12. 2021

HODNOCENÍ AREÁLŮ

Ramzová

Dobrý den, zajímá mne, zda bude fungovat lanovka 29.10. a 31.10., máme na chatě Jiřího na Šeráku,konferenci Horské medicíny, kde bude asi 50 lidí, prosím odpověď zde či...
07.10. 2021

Zvičina

Tak to je super!


18.9. 2021
Zvičina

Dobrá zpráva! V JUTĚ už poptávají nádrže na vodu... Už se těším!!!!


27.8. 2021
Železná Ruda - Belveder

Myslím, že neplatí. Pro jistotu lze snadno ověřit na kontaktním telefonu nebo e-mailu.


11.8. 2021

10 NEJ Z AREÁLŮ

Nejnižší teplota: -9.4°C
Ramzová
Nejvíce nového sněhu: 0cm
Kraličák
Nejlépe hodnocené středisko: 84%
Hodonín u Kunštátu
Nejlépe hodnocené pohoří: 68%
Krkonoše
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.