Co si pro nás chystají ski areály

Publikováno: 20.11. 2012
Počet zobrazení: 2240
Jelikož je podzim tak teplý, že by k nám čert mohl jezdit na dovolenou, tak jsme se rozhodli nemučit vás další předpovědí, ale podíváme se na novinky v českých horách.

Určitě už hoříte zvědavostí a ptáte se na to, jaké novinky se chystají na českých sjezdovkách. Oblíbenou kratochvílí vlekařů je každoroční zdražení pernamentek, které se letos očekává ve výši zhruba 5%.

Jestli už začínáte lamentovat, že musíte živit ženu, děti, psa a na vlek už vám nezbývá, tak vás můžeme uklidnit. Do našich horských středisek už dorazili západní zvyklosti a některé areály tuto sezonu nabídnou skipas pro vaše ratolesti zdarma. Vypustit děti na svah můžete bezplatně třeba na Klínovci nebo v Malé Morávce i jiných. Sleva platí pro děti předškolního věku, takže představa, že ušetříte na jízdném pro vaše patnáctileté puberťáky, bude asi nereálná.

Lyžníci z jižních Čech i odjinud se můžou těšit na bezvadnou lyžovačku v okolí Lipna. Díky spolupráci s nedalekým střediskem Hochficht můžete využít výhodné slevy. K ubytování na Lipně získáte zlevněný skipas, se kterým můžete lyžovat i v Rakousku za české ceny.

Žhavou novinkou jsou balíčkové skipasy. Můžete si vybrat variantu, ve které využijete tři nebo čtyři z pěti dní platnosti pernamentky. Budete tak mít možnost si naplánovat jiný program během dovolené, pokud vám už bude lyžování lézt krkem. Mimochodem, dobrá volba je nedaleká stezka korunami stromů, která bude i přes nelibost veverek přístupná také v zimě.

Mírné zvýšení cen kompenzuje fakt, že děti do 10 let zaplatí za celodenní skipas jen 2 eura. No nekupte to!

Pokud nenastane slibovaný konec světa tak na Moravě můžeme počítat s novými skibusy. Pendlovat budou mezi Ostravou a Ski areálem Razula u Velkých Karlovic. Provoz má začít od 26. prosince a trvat má nejméně do 3. března.

Ani v ostatních areálech nechtějí zůstat pozadu. Zlepšování vybavení je v plném proudu. V Jánských Lázních přibudou parkovací místa pro 120 aut. V Harrachově vsadili na  vymazlenejší zasněžovací systém a na Ještědu zase připravují nové úschovny a skibusy na přepravu lyžařů od lanovky k vleku.

 

Share on Facebook

INZERCE

Na lyžařském webu SNOW.cz najdete aktuální informace z lyžařských středisek, předpověď počasí na horách, stav sněhu, aktuální reporty… Nechybí přehled všech sjezdových lyží na trhu, testy lyží, bazar lyží. Portál BEZKY.net je zaměřen na běžky a běžecké lyžování, servis běžek, trénink na kolečkových lyžích… Pokud chcete lyžovat levněji, navštivte Skipasomat.cz s nabídkou levných skipasů, zlevněných servisů lyží.

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Na co nezapomenout, když se balíte na hory?

Jestli nějaká dovolená vyžaduje důkladnou přípravu, je to určitě ta na horách. Počasí zde může být nevyzpytatelné a určitě nechcete, aby vás zaskočilo. Není to totiž...

26.3. 2022
Lyže, nebo snowboard? Co je pro začátečníka vhodnější?

Sjezdovky jsou připraveny, většina vleků v provozu a zimní sezóna v plném proudu. Jen vy se stále nemůžete rozhodnout, zda jsou pro vás jakožto začátečníka vhodnější...

12.3. 2022
Jak vybrat správné lyže pro začátečníky?

Chystáte se letos poprvé na svah? Výběr těch správných lyží je základ a kupovat první, na které vám padne zrak, není nejlepší nápad. Typů lyží je hodně. Podívejte se,...

12.3. 2022
Autem do hor? Jedině se spolehlivým povinným ručením

Letošní sezóna slibuje skutečně přepychovou sněhovou nadílku a na hory letos plánuje zajet spousta návštěvníků. Většina z nás se sem hodlá přesunout svým vozidlem. Jak...

09.12. 2021

HODNOCENÍ AREÁLŮ

Ramzová

Dobrý den, zajímá mne, zda bude fungovat lanovka 29.10. a 31.10., máme na chatě Jiřího na Šeráku,konferenci Horské medicíny, kde bude asi 50 lidí, prosím odpověď zde či...
07.10. 2021

Zvičina

Tak to je super!


18.9. 2021
Zvičina

Dobrá zpráva! V JUTĚ už poptávají nádrže na vodu... Už se těším!!!!


27.8. 2021
Železná Ruda - Belveder

Myslím, že neplatí. Pro jistotu lze snadno ověřit na kontaktním telefonu nebo e-mailu.


11.8. 2021

10 NEJ Z AREÁLŮ

Nejnižší teplota: -9.4°C
Ramzová
Nejvíce nového sněhu: 0cm
Kraličák
Nejlépe hodnocené středisko: 84%
Hodonín u Kunštátu
Nejlépe hodnocené pohoří: 68%
Krkonoše
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.