Na sjezdovku s brýlemi nebo čočkami?

Publikováno: 29.11. 2011
Počet zobrazení: 2517
Používáte při lyžování optické brýle? Vyměňte je za kontaktní čočky a užívejte si zimních radovánek naplno.

Ačkoli většina sjezdovek ještě není v provozu a ty první z nich (Chřiby, Branná) jsou zatím sjízdné jenom díky technickému sněhu, je už nejvyšší čas zkontrolovat svou výbavu na sjezdovky. Jak se však připravit na sjezdovku, když máte potíže se zrakem, resp. když nosíte dioptrické brýle, nebo kontaktní čočky? Která z variant se na sjezdovku hodí víc?

Mráz zalézá za nehty – nikoli však pod kontaktní čočky!

Již jsme si zvykli, že při srovnávání kontaktních čoček a brýlí pro sportovní aktivity, vycházely kontaktní čočky z tohoto boje vždy vítězně. V případě zimních sportů však kontaktní čočky vítězí skutečně na celé čáře. Nošení brýlí na svahu je skutečně nepohodlné především kvůli zamlžování dioptrických skel, které máme nasazeny pod lyžařskými brýlemi. Aby se skla dioptrických brýlí nezamlžovala, je zapotřebí investovat peníze do skutečně kvalitních lyžařských brýlí, které svou konstrukcí zamlžování zabraňují, anebo které jsou vybaveny speciálním klipem pro nasazení dioptrických skel. Dalším řešením pak může být speciální ventilátor, který pod brýle vhání čerstvý vzduch, zabraňující zamlžování dioptrických brýlí. Ne každému však musí být bzučení větráčku příjemné. Kromě toho - všechna tahle legrace stojí nějaký ten peníz a není zde pochyb, že koupit si jedno balení čoček vás přijde mnohem levněji.

Kontaktní čočky vs. brýle = 1:0

Obecně rozšířenou fámu, že kontaktní čočky v zimě zamrzají, již dávno vyvrátily spotřební testy a zkušenosti mnoha uživatelů čoček. Kontaktní čočky, ačkoli obsahují smáčivé složky pro pohodlné nošení, i při těch sebenižších teplotách skutečně nezamrzají. Kromě toho mají kontaktní čočky tu nespornou výhodu, že při změnách teploty se – na rozdíl od brýlí – nezamlžují, což je důležitý faktor, který celou řadu lyžařů s brýlemi odrazuje od návštěvy horských svahů a nedovoluje jim na plno se oddávat zimním radovánkám.

Většina čoček je navíc vybavena UV filtrem, který chrání vaše oči před agresivním horským sluníčkem. Kromě toho s nimi můžete periferně vnímat okolí kolem vás, včetně přijíždějících lyžařů - a když už vás postihne nějaký ten „držkopád“, čočky se na rozdíl od brýlí nerozbijí.

Mezi čočkami, které se testovaly na sjezdovce, dopadly nejlépe Dailies a Biofonity, které i při silném větru zabránily vysoušení očí a tím pádem i pohodlnějšímu nošení. Biofinity patří do řady kontinuálních čoček, takže je nemusíte před každou návštěvou svahu měnit.

Share on Facebook

INZERCE

Hledáte hračku, která zabaví Vaše dítě na dlouhé hodiny? Kinetický písek děti milují! Originální Chytrý písek je jemný na dotek a skvěle se s ním modeluje. Rodiče jistě ocení, že nezanechává nepořádek a je antibakteriální. Také nikdy nevyschne a neztratí své vlastnosti. Výhodně zakoupíte na www.ChytryPisek.cz. Na hory za pár kaček? Omrkněte použité nebo nové lyže na Happysportu za parádní ceny.

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Tipy na sjezdové i běžecké lyžování v Krkonoších

Podívejte se na skvělé tipy na lyžařské areály a běžkařské tratě, které můžete navštívit v Krkonoších.

14.1. 2019
Blíží se jarní prázdniny. Bude sníh nebo bláto?

Lyžařská sezóna je v plném proudu a přívaly nového sněhu neustávají! Ale vydrží sníh i na jarní prázdniny, na které se chystá vyrazit většina z nás?

11.1. 2019
Zahájení lyžařské sezóny 2018 / 2019 na Monínci

Skiareál Monínec opět jako první, stejně jako v loňském roce, umožní vstup lyžařské veřejnosti na zasněžený svah.

14.11. 2018

HODNOCENÍ AREÁLŮ

Stupava

Buďme optimisté, pevně věřím, že již v prosinci se začne vyrábět technický sníh (možná i dřív), a že se opět bude normálně lyžovat jako dřív.


01.5. 2020
Praděd

•Tímto chceme poděkovat všem příznivcům Skiareálu Praděd za skvělou zimní sezónu. Teplé jarní počasí rozpouští sjezdovky a proto Skiareál Praděd je od zítřka...
29.4. 2020

Praděd

Bude se lyžovat i v týdnu od 27. 4. 2020? Jezdí nahorů BUS? Může se tam i autem?


22.4. 2020
Stupava

kdy budeme moc zase lyžovat vůbec v příští sezoně


20.4. 2020

10 NEJ Z AREÁLŮ

Nejnižší teplota: -9.4°C
Ramzová
Nejvíce sněhu: 40-70cm
Kouty nad Desnou
Nejvíce nového sněhu: 0cm
Kraličák
Nejlépe hodnocené středisko: 83%
Hodonín u Kunštátu
Nejlépe hodnocené pohoří: 68%
Krkonoše
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.