Laviny ohrožují české hory

Publikováno: 15.12. 2010
Počet zobrazení: 2560
Čerstvý sníh silně komplikuje situaci nejen ve městech a silnicích, ale přinesl sebou i zvýšené nebezpečí při pobytu na horách.

Čerstvý sníh silně komplikuje situaci nejen ve městech a silnicích, ale přinesl sebou i zvýšené nebezpečí při pobytu na horách.

Velké potíže se sněhem mají zejména v severních Čechách. Frýdland a okolní obce frýdlandského výběžku vyhlásily kalamitní stav. Od dnešního rána byl vyhlášen kalamitní stav také v Hejnicích, Lázních Libverda a Novém Městě pod Smrkem.

V Krkonoších byl po sněhové nadílce zvýšen stupeň lavinového nebezpečí na třetí z pěti bodové škály. Taktéž v Jeseníkách platí od úterý třetí lavinový stupeň. Podle specialistů je tento stupeň zrádný a návštěvníci hor by si měli dávat pozor.

Situace je obtížná i na jihu Čech. Bez zimního vybavení by neměli řidiči vůbec vyjíždět do horských oblastí Šumavy a Novohradských hor.

Share on Facebook

INZERCE

Na lyžařském webu SNOW.cz najdete aktuální informace z lyžařských středisek, předpověď počasí na horách, stav sněhu, aktuální reporty… Nechybí přehled všech sjezdových lyží na trhu, testy lyží, bazar lyží. Portál BEZKY.net je zaměřen na běžky a běžecké lyžování, servis běžek, trénink na kolečkových lyžích… Pokud chcete lyžovat levněji, navštivte Skipasomat.cz s nabídkou levných skipasů, zlevněných servisů lyží.

HODNOCENÍ AREÁLŮ

Kraličák

Pro aktuální info sledujte prosím https://zima.mujkralicak.cz/


17.12. 2020
Vysoká u Hav. Brodu

Budete dnes zasnezovat


16.12. 2020
Jablonné nad Orlicí

Prosím spustit je to promarněná příležitost je to nádherný areál


09.12. 2020
Tesák

Pokud máte dotaz na provozovatele areálu Tesák, prosím využijte přímo telefon či e-mail třediska. Děkujeme za pochopení, Ceske-sjezdovky.cz


07.12. 2020

10 NEJ Z AREÁLŮ

Nejnižší teplota: -9.4°C
Ramzová
Nejvíce sněhu: 100-140cm
Monínec
Nejvíce nového sněhu: 20cm
Klínovec
Nejlépe hodnocené středisko: 84%
Hodonín u Kunštátu
Nejlépe hodnocené pohoří: 68%
Krkonoše
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.