Ski areál alpských standartů v Česku? Realita!

Publikováno: 26.11. 2010
Počet zobrazení: 3318
V koutech Jeseníků vznikl jeden z nejmodernějších ski areálů v Česku, a to doslova - Kouty nad Desnou!

O víkendu se už bude lyžovat na Černé hoře v Krkonoších, Mísečkách a Božím Daru, čímž bule odstartována v České republice nová zimní sezóna. Hitem této sezóny se však stane otevření nového ski areálu, který se rozprostírá v Koutech nad Desnou. Představuje největší středisko na Moravě a může se chlubit první šestisedačkovou lanovkou v Česku, kterou jste doposud mohli znát jen z alpských center.

Lanovka je schopná v běžném provozu odbavit až 3 200 lyžařů za hodinu a na samotný vrchol sjezdovky vás dopraví za necelých sedm minut. Podstatou nového areálu je, aby se podobal těm v Rakousku a odpovídal i jejich standardům. Cílem je nabízet stejné služby, jako v rakouských střediscích. Je známo, že lyžaři se raději vydávají do Alp, a Jeseníky tak opouští. Areál vlastní firma K3 Sport, která chce zabránit úniku turistů do zahraničí. Přece i v České republice si mohou lidé užít kvalitního lyžování.

Ski areál Kouty nabízí svým novým návštěvníkům mimořádné lyžařské možnosti, ale nechybí ani restaurace, bary a lyžařský servis či škola. Ski areál Kouty bude zprovozněn již 18. prosince 2010.

Návštěvníci si budou moci užívat čtyř sjezdovek, které zabírají plochu o velikosti 25 hektarů a dvě sjezdovky budou dominovat délkou přes dva kilometry. Jejich ojedinělá šířka padesát metrů přiláká mnoho zvědavců. Jedna sjezdovka bude umístěna ve výšce 1 100 metrů nad mořem. Tak neváhejte a zajeďte se podívat do nového ski areálu Kouty i vy.

 

Share on Facebook

INZERCE

Na lyžařském webu SNOW.cz najdete aktuální informace z lyžařských středisek, předpověď počasí na horách, stav sněhu, aktuální reporty… Nechybí přehled všech sjezdových lyží na trhu, testy lyží, bazar lyží. Portál BEZKY.net je zaměřen na běžky a běžecké lyžování, servis běžek, trénink na kolečkových lyžích… Pokud chcete lyžovat levněji, navštivte Skipasomat.cz s nabídkou levných skipasů, zlevněných servisů lyží.

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Tipy na sjezdové i běžecké lyžování v Krkonoších

Podívejte se na skvělé tipy na lyžařské areály a běžkařské tratě, které můžete navštívit v Krkonoších.

14.1. 2019
Blíží se jarní prázdniny. Bude sníh nebo bláto?

Lyžařská sezóna je v plném proudu a přívaly nového sněhu neustávají! Ale vydrží sníh i na jarní prázdniny, na které se chystá vyrazit většina z nás?

11.1. 2019
Zahájení lyžařské sezóny 2018 / 2019 na Monínci

Skiareál Monínec opět jako první, stejně jako v loňském roce, umožní vstup lyžařské veřejnosti na zasněžený svah.

14.11. 2018

HODNOCENÍ AREÁLŮ

Stupava

Buďme optimisté, pevně věřím, že již v prosinci se začne vyrábět technický sníh (možná i dřív), a že se opět bude normálně lyžovat jako dřív.


01.5. 2020
Praděd

•Tímto chceme poděkovat všem příznivcům Skiareálu Praděd za skvělou zimní sezónu. Teplé jarní počasí rozpouští sjezdovky a proto Skiareál Praděd je od zítřka...
29.4. 2020

Praděd

Bude se lyžovat i v týdnu od 27. 4. 2020? Jezdí nahorů BUS? Může se tam i autem?


22.4. 2020
Stupava

kdy budeme moc zase lyžovat vůbec v příští sezoně


20.4. 2020

10 NEJ Z AREÁLŮ

Nejnižší teplota: -9.4°C
Ramzová
Nejvíce sněhu: 40-70cm
Kouty nad Desnou
Nejvíce nového sněhu: 0cm
Kraličák
Nejlépe hodnocené středisko: 83%
Hodonín u Kunštátu
Nejlépe hodnocené pohoří: 68%
Krkonoše
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.