Ski areál alpských standartů v Česku? Realita!

Publikováno: 26.11. 2010
Počet zobrazení: 3411
V koutech Jeseníků vznikl jeden z nejmodernějších ski areálů v Česku, a to doslova - Kouty nad Desnou!

O víkendu se už bude lyžovat na Černé hoře v Krkonoších, Mísečkách a Božím Daru, čímž bule odstartována v České republice nová zimní sezóna. Hitem této sezóny se však stane otevření nového ski areálu, který se rozprostírá v Koutech nad Desnou. Představuje největší středisko na Moravě a může se chlubit první šestisedačkovou lanovkou v Česku, kterou jste doposud mohli znát jen z alpských center.

Lanovka je schopná v běžném provozu odbavit až 3 200 lyžařů za hodinu a na samotný vrchol sjezdovky vás dopraví za necelých sedm minut. Podstatou nového areálu je, aby se podobal těm v Rakousku a odpovídal i jejich standardům. Cílem je nabízet stejné služby, jako v rakouských střediscích. Je známo, že lyžaři se raději vydávají do Alp, a Jeseníky tak opouští. Areál vlastní firma K3 Sport, která chce zabránit úniku turistů do zahraničí. Přece i v České republice si mohou lidé užít kvalitního lyžování.

Ski areál Kouty nabízí svým novým návštěvníkům mimořádné lyžařské možnosti, ale nechybí ani restaurace, bary a lyžařský servis či škola. Ski areál Kouty bude zprovozněn již 18. prosince 2010.

Návštěvníci si budou moci užívat čtyř sjezdovek, které zabírají plochu o velikosti 25 hektarů a dvě sjezdovky budou dominovat délkou přes dva kilometry. Jejich ojedinělá šířka padesát metrů přiláká mnoho zvědavců. Jedna sjezdovka bude umístěna ve výšce 1 100 metrů nad mořem. Tak neváhejte a zajeďte se podívat do nového ski areálu Kouty i vy.

 

Share on Facebook

INZERCE

Na lyžařském webu SNOW.cz najdete aktuální informace z lyžařských středisek, předpověď počasí na horách, stav sněhu, aktuální reporty… Nechybí přehled všech sjezdových lyží na trhu, testy lyží, bazar lyží. Portál BEZKY.net je zaměřen na běžky a běžecké lyžování, servis běžek, trénink na kolečkových lyžích… Pokud chcete lyžovat levněji, navštivte Skipasomat.cz s nabídkou levných skipasů, zlevněných servisů lyží.

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Sportování na horách? Nezapomeňte si sjednat úrazové pojištění

Plánujete si letos užít přírodu a vyrazit na hory? Máme pro vás pár rad, jak na to připravit vaše úrazové pojištění.

22.4. 2021
Pohodlná dámská obuv pro jaro, léto a podzim: 2021

I když své zimní boty milujete, jistě se už těšíte, až vysvitne sluníčko a budete smět vklouznout do lehčích modelů. Máte už představu, v jakém páru přivítáte...

20.4. 2021
Dámská i pánská elektrokola vybírejte dle recenzí

Ještě nemáte své vlastní elektrokolo? Se začátkem cyklistické sezóny je určitě otázka pořízení elektrokola na pořadu dne pro celou řadu lidí. Ačkoliv se elektrokola v...

12.4. 2021
Víte, jak vybrat ty nejlepší sjezdové lyže?

Propadli jste kouzlu sjezdového lyžování a pokukujete po nové výbavě, protože ta stará už vám nevyhovuje? Existuje hodně rad, jak sjezdové lyže vybrat, některé jsou...

29.3. 2021

HODNOCENÍ AREÁLŮ

Kraličák

Pro aktuální info sledujte prosím https://zima.mujkralicak.cz/


17.12. 2020
Vysoká u Hav. Brodu

Budete dnes zasnezovat


16.12. 2020
Jablonné nad Orlicí

Prosím spustit je to promarněná příležitost je to nádherný areál


09.12. 2020
Tesák

Pokud máte dotaz na provozovatele areálu Tesák, prosím využijte přímo telefon či e-mail třediska. Děkujeme za pochopení, Ceske-sjezdovky.cz


07.12. 2020

10 NEJ Z AREÁLŮ

Nejnižší teplota: -9.4°C
Ramzová
Nejvíce sněhu: 60-70cm
Hlubočky
Nejvíce nového sněhu: 20cm
Biocel Zlatník
Nejlépe hodnocené středisko: 84%
Hodonín u Kunštátu
Nejlépe hodnocené pohoří: 68%
Krkonoše
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.